DGMS – System pomiarowy geometrii ciągadeł


DGMS

DGMS – system pomiarowy służący do określania parametrów drutów, ciągadeł, ciągadeł do emalii, ciągadeł kształtowych, drutów kształtowych i prętów kształtowych.

DGMS został zaprojektowany w sposób modułowy. Składa się on z systemu podstawowego, który może być ulepszany za pomocą dodatkowych modułów sprzętowych, lub rozszerzeń oprogramowania. Pomiary są przeprowadzane optycznie za pomocą przetwarzania obrazów. Każdy z systemów DGMS jest wyposażony w dwa obiektywy. Typowa konfiguracja (która jest zależna od zakresu średnicy) to 0.4x i 4x, lub 1x i 10x.

 

Dane techniczneObiektyw 1 (standard)Obiektyw 2 (standard)Obiektyw 3 (opcjonalnie)Obiektyw 4 (opcjonalnie)Obiektyw 5 (opcjonalnie)
Powiększenie12x10x4x1x0.4x
Średnica pola pomiarowego0.01 mm–0.4 mm0.02 mm–0.5mm0.05 mm–1.3mm0.3 mm–5 mm0.5 mm–12 mm
Powtarzalność pomiarów średnicy≤0.2 µm≤0.2 µm≤0.3 µm≤0.4 µm≤0.75 µm
Dokładność pomiarów średnicy≤1.0 µm≤1.0 µm≤1.5 µm≤3.0 µm≤3.0 µm
Dokładność pomiarów kąta redukcji/kąta max.0.5° / 30°0.5° / 30°0.5° / 30°0.5° / 30°0.5° / 30°
Czas pomiaru5–15 seconds5–15 seconds5–15 seconds5–15 seconds5–15 seconds

dgms_footer

 

więcej…

OEG2

Adobe icon Broszura Produktu

▬ Inne produkty firmy OEG można znaleźć tutaj

 

Podstawowa wersja systemu jest w pełni wyposażonym i gotowym do użycia instrumentem pomiarowym. Umożliwia ona przeprowadzenie standardowych pomiarów:

  • Średnicy i owalności ciągadeł
  • obszar otworu ciągadeł

Po zastosowaniu dodatkowych modułów można rozszerzyć funkcjonalność systemu która umożliwi pomiar:

  • Kąta redukcji ciągadeł,
  • Średnicy i owalności drutów
  • Parametrów kształtowych: ciągadeł prętów i drutów.

 

Pomiar kąta redukcji

System DGMS może zostać wyposażony w oprogramowanie i elementy umożliwiające pomiar kąta redukcji ciągadeł. W dowolnym momencie system może zostać wzbogacony o tę dodatkową funkcjonalność .

Pomiary ciągadeł kształtowych

Ciągadła druty i pręty kształtowe mogą być mierzone za pomocą dodatkowych modułów oprogramowania. Dostępne są funkcje pomiarowe dla standardowych kształtów, ale istnieje również możliwość dostosowania oprogramowania do kształtów nietypowych.

Pomiar drutów, kształtowych drutów i prętów

Podczas pomiarów drutu, niezbędny jest dodatkowy element służący do mocowania drutu. Może on zostać zamontowany w uchwycie uniwersalnym, który należy do standardowego zakresu dostawy systemu DGMS.

Poza uchwytem na drut, konieczna jest również aktualizacja oprogramowania. Dodaje ona dodatkowy tryb pomiarowy umożliwiający pomiar średnicy drutu.

Dostępne są dwa typy uchwytów: