Analiza cienkich warstw – Urządzenia FR


 

Analiza cienkich warstw

Thetametrisis koncentruje się na projektowaniu i produkcji optycznych urządzeń pomiarowych do określania parametrów układów cienkich i grubych warstw, takich jak grubość, współczynnik odbicia, absorpcji, transmisji, oraz współczynnik Hazego. Inne produkty firmy ThetaMetrisis S.A. można znaleźć tutaj.

 

 

 

b_200_200_16777215_00_images_FR-basic

FR – Basic jest urządzeniem dającym się łatwo przebudować i rozszerzyć zaspokajając wszelkie potrzeby użytkownika w zakresie optycznych pomiarów warstw takich jak grubość, współczynnik załamania, pochłaniania, transmisji  światła, fluoroscencja. Użytkownik może wybrać zakres widmowy urządzenia z przedziału 200 – 2500 nm i mierzyć warstwy o grubościach w przedziale 5nm – 200μm.

więcej..

FR-Thermal

FR – Thermal jest szczególną konfiguracją urządzenia FR – Basic dla charakteryzacji parametrów warstw ( grubość, własności optyczne) in-situ w trakcie kontrolowanej obróbki cieplnej (do 2000C). FR – thermal jest idealny do temperaturowej charakteryzacji polimerowych i fotoczułych warstw. Można nim mierzyć warstwy z zakresu grubości 5nm – 150μm.

więcej…

 

 

 

 

 

FR-liquid-1FR- Liquid jest szczególną konfiguracją urządzenia FR – Basic dla charakteryzacji parametrów warstw ( grubość, własności optyczne) podczas pomiarów w cieczy. FR – liquid jest idealny do temperaturowej charakteryzacji polimerowych i fotoczułych warstw w przedziale grubości 5nm – 150μm.

więcej…

 

 

FR-Education-1

 

FR – Education jest tanią, uproszczoną wersją FR – basic, która jest idealna dla uniwersyteckich pracowni kształcących studentów. Urządzenie mierzy grubość i własności optyczne (pochłanianie, transmisja, załamanie światła) warstw o grubości od 100 nm do 30mm.

więcej…

 

 

Thetametrisis2

Urządzenia analizy cienkich warstw serii FR

 

FR-mProbe-1-small

FR – mProbe jest tanim mikrospektroskopem dla określenia parametrów warstw (grubość, własności optyczne) i do standardowych pomiarów optycznych na małych obszarach dla warstw z zakresu grubości 10nm – 150μm.

więcej…

 

 

 

 

FR-pOrtable

FR – pOrtable jest unikalnym przenośnym urządzeniem dla dokładnych i precyzyjnych pomiarów wielkości optycznych warstw przeźroczystych i półprzeźroczystych, a także układów wielowarstwowych o grubości z przedziału 25nm – 90μm. Urządzenie zostało zaprojektowane w ten sposób, ze nie wymaga kabla zasilania i dużej powierzchni laboratoryjnej. Zasilane jest kablem USB z komputera sterującego. Urządzenie gwarantuje wysoką dokładność i powtarzalność pomiarów. Dzięki plastikowej głowicy może być użyte w polu magnetycznym i elektrycznym.

więcej…

 

FRMonitor-1

FR – Monitor to oprogramowanie służące do obsługi wszystkich urządzeń serii FR. Użytkownik może wybrać pomiar pojedynczy lub zapisywać dynamicznie w czasie rzeczywistym odbywającego się pomiaru grubość i inne wielkości optyczne. Może badać zmiany absorpcji (transmisji) w zależności od czasu przebiegających procesów chemicznych lub biologicznych.

więcej…

fr-scannerFR- Scanner jest optymalnym rozwiązaniem pozwalającym na szybką, dokładną i automatyczną charakteryzację grubości, właściwości optycznych i chropowatości pojedynczych (lub grup) warstw na dużym obszarze za pomocą skanowania.

 

 

 

więcej…

 

AccessoriesAkcesoria – dostępny jest szeroki wachlarz akcesoriów dodatkowych zapewniających spełnienie szczególnych wymagań użytkownika takich jak uchwyt kuwet, uchwyty specjalne zgodne z żądaniem użytkownika, filtry optyczne, czujniki zewnętrzne,  komory gazowe i inne.

więcej…

 

Zachęcamy również do zapoznania się z działem „Baza wiedzy”, w którym znajdą Państwo wiele innych, ciekawych informacji.