logo_head

Serdecznie  zapraszamy do udziału w tegorocznej, VII edycji Szkoły Techniki Próżniowej,

która odbędzie się na wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

w dniach 29-30 sierpnia 2023 r. 

Szkoła towarzyszy 36. Międzynarodowej konferencji European Conference on Surface Science (ECOSS 36) odbywającej się w dniach 28 sierpnia do 1 września 2023 r w Łodzi. 

Szkolenie przeznaczone jest dla polskich techników, inżynierów produkcji, młodszych pracowników naukowych oraz studentów odpowiedzialnych za bezpieczną obsługę, instalację i użytkowanie sprzętu próżniowego w przemyśle oraz w laboratoriach edukacyjnych i badawczych. Celem kursu jest rozszerzenie wiedzy oraz zrozumienie podstawowych procesów fizycznych niezbędnych dla technologii próżniowych, dostarczenie praktycznej wiedzy potrzebnej dla codziennej obsługi urządzeń próżniowych oraz pomiarów próżni, jak również wprowadzenie kursantów w wybrane zagadnienia procesów technologicznych wymagających zastosowania urządzeń próżniowych. Kurs kończy się testem kwalifikacyjnym obejmującym zagadnienia przedstawiane w trakcie trwania kursu. Uczestnicy, którzy uzyskają pozytywny wynik testu otrzymają certyfikat parafowany przez Polskie Towarzystwo Próżniowe.

Więcej informacji o szkoleniu znajduje się na stronie wydarzenia:

Informacje dotyczące rejestracji na VII Szkołę Techniki Próżniowej zostaną udostępnione w najbliższym czasie.

Uczestnicy Szkoły Techniki Próżniowej 2022

Wykład odbywający się w sali wykładowej Uniwerystetu Jagiellońskiego poczas VI edycji Szkoły Techniki Próżniowej w 2022 roku.