logo_head
Ue Efrr

O firmie MeasLine sp. z o.o.

Projektowanie i produkcja zaawansowanej aparatury badawczo-pomiarowej

Dostarczamy urządzenia najnowocześniejsze, zoptymalizowane pod kątem ceny i jakości. Bazując na pomysłach i życzeniach naszych klientów opracowujemy kompleksowe rozwiązania począwszy od projektu, poprzez proces produkcyjny, aż po końcowe testy i udoskonalenia. Przez lata braliśmy udział w wielu trudnych projektach i ściśle współpracowaliśmy z wybitnymi naukowcami, aby zbudować nowy lub zmodyfikować istniejący sprzęt potrzebny do prowadzenia innowacyjnych badań naukowych.

Dostarczanie najwyższej jakości przyrządów i komponentów próżniowych

Oferujemy również bardziej standardowe przyrządy lub komponenty, szczególnie związane z technologią próżniową i technologią osadzania warstw, takie jak specjalnie zaprojektowane komory próżniowe, komponenty próżniowe, m.in. krakery wodorowe, systemy nanoszenia powłok umożliwiające łatwą integrację z komorami rękawicowymi, automatyczny manipulator do pomiarów elektrycznych z głowicami mikrofalowymi w silnym polu magnetycznym i wiele innych.

Działalność edukacyjna i naukowa

Ważnym aspektem działalności firmy jest również propagowanie wiedzy w zakresie technologii próżniowej. Organizujemy Szkołę Techniki Próżniowej, której celem jest przekazanie zarówno teoretycznej jak i praktycznej wiedzy niezbędnej do bezpiecznej obsługi instalacji i urządzeń próżniowych. Angażujemy się także w kształcenie studentów kierunku Fizyka dla firm, prowadzonego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracujemy z jednostkami naukowymi m.in. Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego czy też z Wydziałem Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej. Wspólne projekty prowadzą do uzyskiwania wyników publikowanych w dobrych czasopismach naukowych. Ponadto nasze systemy są niejednokrotnie przedmiotem ochrony patentowej, a także cieczą się uznaniem podczas Targów Przemysłowych.