logo_head
Ue Efrr

Aktualności

Zaawansowane rozwiązania
dla nauki i przemysłu

MeasLine sp. z o.o. jest firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją urządzeń badawczych i pomiarowych, a także dystrybucją specjalistycznego sprzętu pomiarowego na terenie Polski.

Specjalizujemy się w produkcji systemów badawczych. Wśród zrealizowanych projektów znajdują się zarówno niewielkie urządzenia badawcze, jak również złożone układy umożliwiające pracę w szerokim zakresie próżni aż do UHV oraz zakresie temperatur od 4 K aż do 2 500 K.

W naszej firmie łączymy wiedzę naukową z doświadczeniem oraz innowacyjnym podejściem. Dostarczamy najnowocześniejsze rozwiązania, dostosowane do wymagań klienta.  Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, zachowując szczególną troskę o każdy detal, na wszystkich etapach powstawania produktu.

Prowadzimy również szkolenia z zakresu techniki próżniowej oraz mikroskopii sił atomowych. 

Ostatnie realizacje

Stanowisko do badań właściwości ciekłych metali

Zaprojektowane we współpracy z AGH oraz IMIM PAN stanowisko do badań właściwości ciekłych metali, stopów, szkieł, żużli i innych substancji umożliwia analizę właściwości materiałów w warunkach wysokiej próżni lub pod cieśnieniem atmosferycznym gazów osłonowych w temperaturze do 2100°C.

Kriostat pracujący w obiegu zamkniętym

Kriostat optyczny dostosowany do elektromagnesu

System TeraGaN to kriostat dostosowany do elektromagnesu nadprzewodzącego. Umożliwia uzyskiwanie temperatur poniżej 10 K bez stosowania ciekłego helu, tj. wykorzystując głowicę kriogeniczną typu Pulse tube, pracującą w obiegu zamkniętym. Dedykowany do analizy procesów i zjawisk zachodzących w niskich temperaturach, w obecności pola elektromagnetycznego.

Reaktor do badań spektroskopowych HT-IRS 01

Reaktor do badań spektroskopowych HT-IRS 01

Reaktor stanowi rozszerzenie do spektrometrów podczerwieni pracujących w trybie transmisyjnym. Jego uniwersalna konstrukcja sprawia, że jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na rynku spektrometrami IR.