logo_head
Ue Efrr

Uchwyty do urządzenia DGMS umożliwiające
pomiar geometrii drutów i prętów

Uchwyty do pomiarów drutów i prętów

Uchwyt umożliwiający pomiar średnicy drutów i prętów

Pomiar średnicy drutów i prętów za pomocą urządzenia do pomiaru geometrii ciągadeł jest możliwy poprzez zastosowanie uchwytu umożliwiającego unieruchomienie badanego obiektu. Ponadto niezbędne jest zastosowanie dodatkowego oprogramowania obsługującego pomiar średnicy tych elementów.

Uchwyt do pomiaru średnicy i krągłości drutów i prętów

Uchwyt do drutów i prętów, w przeciwieństwie do powyższego produktu, umożliwia nie tylko analizę średnicy, ale także krągłości. Pomiar realizuje się poprzez obrót drutu lub pręta w 8 zdefiniowanych krokach.

Uchwyt umożliwiające pomiar geometrii drutu z możliwością obrotu

Powyżej zaprezentowano uchwyty, które stanowią akcesorium dodatkowe do urządzenia DGMS. System ten służy do pomiaru geometrii ciągadeł, w szczególności średnicy i okrągłości otworu. Pomiary są realizowane za pomocą optyki pomiarowej wyposażonej w kamerę USB. Obraz wyświetlany jest na monitorze komputera w czasie rzeczywistym. Powyższe uchwyty, jak również cały system do analizy ciągadeł należą do oferty firmy OEG. Oprócz systemu DGMS w ofercie OEG znajdują się urządzenia DDI oraz DIM. Pierwsze z nich służy do wizualnej inspekcji otworu ciągadła. Natomiast DIM to kompaktowe urządzenie, które pozwala zarówno na pomiar geometrii jak również wizualną ocenę powierzchni. Produkt ten posiada atrakcyjną cenę, jednakże pracuje w bardziej ograniczonym, w porównaniu z DGMS i DDI zakresie.

Zapraszamy do zapoznania się również z innymi optycznymi urządzeniami pomiarowymi. Wśród dostępnych produktów warto wyróżnić goniometry do pomiaru kąta zwilżania i napięcia powierzchniowego cieczy, czy też aparaty do analizy płaskości i równoległości.