logo_head
Ue Efrr

VII SZKOŁA TECHNIKI PRÓŻNIOWEJ

Serdecznie zapraszamy na kolejną, VII edycję Szkoły Techniki Próżniowe w dniach 29-30.08.2023j. Tym razem wydarzenie będzie towarzyszyło 36. Międzynarodowej konferencji European Conference on Surface Science (ECOSS 36) odbywającej się w Łodzi w dniach 28 sierpnia do 1 września 2023 r.

VI SZKOŁA TECHNIKI PRÓŻNIOWEJ

Kraków, 4-5.07.2022 r.

Serdecznie  zapraszamy do udziału w VI Szkole Techniki Próżniowej, która odbędzie się w Krakowie
w dniach 4-5 lipca 2022 r. 

Szkoła towarzyszy X Krajowej Konferencji Nanotechnologii „KK-Nano 2022” odbywającej się w dniach 3-8 lipca 2022 r. oraz organizowanemu w dniach 6-7 lipca 2022 r. VIII Kongresowi Polskiego Towarzystwa Próżniowego.

Z tego względu, tegoroczna edycja szkolenia charakteryzuje się wyjątkowo atrakcyjną ceną, wynoszącą jedynie 550 zł + VAT (w drugiej turze zapisów, trwającej od 15.06.2022). 

Zarówno Szkoła jak i Kongres PTP odbywać się będą na terenie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Szkolenie próżniowe przeznaczone jest dla polskich techników, inżynierów produkcji, młodszych pracowników naukowych oraz studentów odpowiedzialnych za bezpieczną obsługę, instalację i użytkowanie sprzętu próżniowego w przemyśle oraz w laboratoriach edukacyjnych i badawczych.

Celem kursu jest rozszerzenie wiedzy oraz zrozumienie podstawowych procesów fizycznych niezbędnych dla technologii próżniowych, dostarczenie praktycznej wiedzy potrzebnej dla codziennej obsługi urządzeń próżniowych oraz pomiarów próżni, jak również wprowadzenie kursantów w wybrane zagadnienia procesów technologicznych wymagających zastosowania urządzeń próżniowych.

Kurs kończy się testem kwalifikacyjnym obejmującym zagadnienia przedstawiane w trakcie trwania kursu. Uczestnicy, którzy uzyskają pozytywny wynik testu otrzymają certyfikat parafowany przez Polskie Towarzystwo Próżniowe.

Ilość miejsc jest ograniczona!

Patronat honorowy:

WFAIS

 

Polskie towarzystwo próżniowe